BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nőtt Észak-Korea és Kína közti kereskedelem

A Kína és Észak-Korea közötti külkereskedelmi forgalom 14,3 százalékkal, 1,250 milliárd dollárra bővült az idei első hat hónapban a kínai vámhivatal adatai szerint - írta az MTI a TASZSZ orosz hírügynökségre hivatozva.

2019. július 29. hétfő, 08:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kína exportja 15,5 százalékkal, 1,14 milliárd dollárra emelkedett Észak-Koreába, míg az onnan származó kínai import 3,2 százalékkal, 108,33 millió dollárra nőtt.

A kínai vámszervek adatai szerint a fél évben a kínai külkereskedelmi többlet meghaladta az 1 milliárd dollárt, csak júniusban 198,5 millió dollár volt az aktívum.

Kína Észak-Korea legfontosabb kereskedelmi partnere. A Kína és az Észak-Korea közötti külkereskedelmi forgalom értéke tavaly 2,43 milliárd dollár volt, ami 51,2 százalékkal kisebb az előző évinél. Az Észak-Koreát sújtó nemzetközi szankcióknak engedelmeskedve Kína gyakorlatilag teljesen leállította a vasérc, az ólom és a szén importját Észak-Koreából, ahová jórészt megszüntette egyebek között a gázolaj, a benzin és a kukorica exportját - írta az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet