BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sárgamellényes mozgalom indult Lengyelországban

A franciaországi sárga mellényesek tiltakozó akciója adhatta az ihletet a lengyel postásoknak ahhoz, hogy ebben az "egyenruhában" adjanak nyomatékot bérkövetelésüknek.

2019. május 7. kedd, 18:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel postások sárga mellényben szolgálták ki az ügyfeleiket az elmúlt napokban, ezzel akarják felhívni a figyelmet a bérkövetelésükre - adta hírül a Rzeczpospolita. Szakszervezetük 500 zlotys (37 ezer forint) fizetésemelést akar minden dolgozó esetén. Amennyiben követelésüket nem teljesítik sztrájk is következhet.

Nem csupán a postások Szolidaritás szakszervezete, de 20 másik szakmai szervezet is csatlakozott az akcióhoz. A lengyel postánál a minimálbér bruttó 2500 zloty (mintegy 184 ezer forint), ennek felemelése 500 zlotyval összesen 650 millió zlotyba kerülne.

Az egyik szakszervezet közleménye szerint azért tüntetnek, mert az állami vállalat elnökségének tagjai a médiában sokat dicsekedtek a posta feltételeivel és fejlődésével, de ez semmilyen módon nem fejeződött ki a munkabérekben, a munka feltételeiben vagy az üres álláshelyek betöltésében. Emellett hangsúlyozzák, hogy nem okoznak kárt a cégnek, csupán kifejezésre juttatják a dolgozók elégedetlenségét.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet