BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elképesztő számot közölt a Coca-Cola

Most először publikálta a Coca-Cola, hogy mennyi műanyag csomagolást használ egy évben.

2019. március 14. csütörtök, 11:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hárommillió tonna - ennyi műanyagot használ fel a csomagoláshoz évente a Coca-Cola, a cég most először közölte az adatot, amely 2017-re vonatkozik - számolt be a Guardian alapján a 444.hu.

A palackgyártási adatokat hivatalosan nem közölte a cég - félliteres pet-palackokra átszámolva ez 108 milliárd palackot jelent, ami egyötöde a világ pet-palack-össztermelésének. Ez azt jelenti, hogy a cég percenként 200 ezer műanyag palackot termel.

A Coca-Cola mellett még 30 vállalat, köztük a Mars, a Nestlé és a Danone közölte, mennyi csomagolást termelnek. Az adatot nyilvánosságra hozó vállalatok mind aláírták az Ellen MacArthur Foundation kezdeményezését a műanyagtermelés csökkentéséről, ennek első lépése a transzparencia.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet