BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre jó hír jött a határ mellől

Három év alatt több mint 17 százalékkal nő a Vajdaság költségvetése és a jövő évi büdzsé érezhetően magasabb lesz az ideinél.

2018. december 11. kedd, 13:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vajdaság jövő évi költségvetését 74,4 milliárd dinárra (204,3 milliárd forint, a budapesti vizes vébé költségének másfélszerese) tervezik - idézte a helyi Szabad Magyar Szó a Vajdasági RTV hírét.

Ezzel a büdzsé 13 milliárddal lesz több, mint amennyi 2016-ban volt, illetve több mint egymilliárddal haladja meg az idei módosított költségvetést.

A javaslat szerint jövőre is a legtöbb pénzt az infrastruktúrára, az egészségügyre, valamint a mezőgazdaságra fordítják. A jelentősebb beruházások között van a topolyai, a kishegyesi és a szenttamási szennyvíztisztító-berendezés, tíz mentőautó vásárlása és a kamenicai onkológiai intézet felszerelése.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet