BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Győzelmet aratott a kormány Brüsszelben

A magyar kormánynak sikerül jelképes szintre lealkudni egy jelentős uniós projekt esetén azt az összeget, amit a támogatás helytelen elköltése miatt büntetésként le fognak vonni.

2018. szeptember 28. péntek, 08:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság egyelőre tanulmányozza a magyar kormány válaszait az Elios Innovatív Zrt-hez köthető közbeszerzések során feltárt szabálytalanságokkal kapcsolatban - írja a Népszava. A napilap értesülései szerint többek között ez hangzott el az Európai Parlament (EP) költségvetési ellenőrző bizottságának csütörtöki esti, zárt ajtók mögött tartott meghallgatásán.

Az ülésen elhangzott, hogy a Budapest Szíve programmal kapcsolatos viták lezárultak felek között. Meg nem erősített hírek szerint a magyar kormány végül 142 millió forinttal (440 ezer euróval) megúszhatja a pénzbüntetést, ez pedig igen kevésnek számít a teljes, 15 milliárd forintos beruházási összeghez képest.

Az Elios Zrt. és a négyes metró projektek során feltárt visszaélések tisztázása és az esetleges pénzügyi szankció összegének a megállapítása valószínűleg még hosszú időt igénybe vesz. Ugyanakkor az Európai Bizottság regionális főigazgatósága még az év vége előtt elkészülhet azzal a jelentéssel, amely a magyarországi közbeszerzések gyakorlatát vizsgálja.

A fotó forrása: Shutterstock

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet