BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a pénz az orosz gázcéghez

A második negyedévben a magasabb olajáraknak és a megnövekedett kitermelésnek köszönhetően közel megduplázta nyereségét az orosz Gazprom Nyeft, a Gazprom földgázipari konszern nyersolajipari üzletága - írja az MTI.

2018. augusztus 16. csütörtök, 14:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második negyedévben a Gazprom Nyeft 617,1 milliárd rubel, az egy évvel korábbinál harminc százalékkal magasabb értékesítési árbevétel mellett, 69 százalékkal 193,1 milliárd rubelre növelte adózás, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti (EBITDA) üzleti eredményét. Nyeresége pedig közel duplájára, 96,8 milliárd rubelre (1,26 milliárd euró) növekedett.

A Gazprom Nyeft olajtermelése az év első felében 0,6 százalékkal csökkent, a második negyedévben viszont 3,6 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest. A második negyedévi növekedés a cég iraki olajmező-érdekeltsége nagyobb termelésének, valamint az Articgas érdekeltségben megnövekedett részesedésnek, illetve naptári hatásnak volt tulajdonítható.

Júliusban Oroszország bejelentette, hogy az év második felében növeli olajtermelését az OPEC és a kartellen kívüli nagy olajtermelő országok között a világpiaci egyensúly helyreállítása érdekében önként vállalt termeléskorlátozás keretének a mérsékléséről létrejött megállapodással összhangban.

A fotó forrása: REUTERS/Maxim Shemetov/File Photo.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet