BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autókat temetett be a jég a szomszédban (Videóval)

Volt olyan hely Szerbiában, ahol közel félméter mélyen állt meg az eső és a jégeső. Csütörtökig figyelmeztetést adott ki a helyi meteorológiai szervezet.

2018. június 13. szerda, 20:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ítéletídő tombolt Szerbiában: Uzicéban és környékén a vihar villámlás és mennydörgés kíséretében érkezett és tíz percen keresztül mogyoró nagyságú jég esett. A települést néhány perc alatt elborította a jég, a hirtelen lezúdult nagy mennyiségű csapadék miatt az utcákon hömpölygött a víz, a háztetők pedig olyan fehérek voltak a jégtől, mintha tél lenne - írja a Szabad Magyar Szó.

Egyelőre nem tudni, hogy a földeken mekkora kárt okozott a vihar, de a lap szerint a málna- és szántóföldeket teljesen elverhette a jég. A Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet egyébként riasztást adott ki, ami csütörtökig érvényben van: három óra alatt akár húsz liter csapadék is eshet négyzetméterenként.

Magyarországon mindig több település áram nélkül maradt a kedd éjszakai vihar miatt.

A fotó forrása: Twitter/LivWavering.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet