BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régen volt ilyen jó a hangulat az USA-ban

Javult, 2004 januárja óta legmagasabb szintre emelkedett az amerikai fogyasztói hangulatindex - derült ki a Michigan egyetem szokásos havi felméréséből, amelynek előzetes eredményét pénteken tették közzé.

2018. március 16. péntek, 16:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fogyasztói hangulatindex 102 pontra emelkedett a februári 99,7 pontról. Elemzők enyhén romló mutatóra, 99,3 pontra számítottak.

Az alindexek közül a következő hat hónapra vonatkozó fogyasztói várakozások mutatója 90 pontról 88,6 pontra romlott, ugyanakkor a jelenlegi helyzetet tükröző almutató értéke 114,9 pontról 122,8 pontra ugrott - írta az MTI.

A Michigan hangulatindex a Conference Board gazdaságkutató intézet indexe mellett a legfontosabb mérőszám ahhoz, hogy megbecsüljék, hogyan alakul a fogyasztás, amely az amerikai GDP mintegy 70 százalékát adja.

A Michigan Egyetem kutatói a havi rendszerességgel végzett reprezentatív felmérés keretében legalább ötszáz személyt kérdeznek meg telefonos interjú keretében.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet