BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, miért lassítja telefonjait az Apple

Lelassul iPhone-ok miatt perlik a gyártót a telefonok tulajdonosai. A két Los Angeles-i férfi csoportos pert indított az Apple ellen, így a majdani döntés minden, iPhone 8-asnál régebbi modellel rendelkező amerikai lakosra érvényes lenne - írta az Index.

2017. december 23. szombat, 07:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csoportos pert indított két két Los Angeles-i férfi az iPhone-t gyártó Apple ellen, miután észrevették, hogy az új modellek piacra lépése után a gyártó szándékosan lelassította a régebbi készülékeket - olvasható a portál cikkében.

A cikk szerint az Apple azzal indokolta a iOS 10.2.1. verzióban kiadott  lassítást okozó frissítést, hogy az megakadályozza, hogy az elhasználódott, vagy a hidegben nem tökéletesen működő akkumulátor miatt a készülék váratlanul leálljon.

Az akkumulátor állapotát azonban nem jelzi  a készülék, így a lassulás miatt sokan telefoncserére gondolnak - figyelmeztetnek a módszert kifogásolók.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet