BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer kanyarós beteg van a szomszédban

Péntekig közel tízezer kanyarós megbetegedést regisztráltak Romániában, 56 esettel többet, mint az elmúlt héten. A betegség az egész országban terjed - írta a Főtér.ro az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai alapján.

2017. szeptember 22. péntek, 21:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A járvány miatt 34-en haltak meg, az utolsó elhalálozást két héttel ezelőtt regisztrálták, amikor egy öt hónapos, Neamþ megyei csecsemő halt bele a betegségbe - olvasható a portálon.

Az ország 41 megyéjéből jeleztek kanyarós fertőződést. A kanyaróoltásról szóló rendeletet a  kormány augusztusban elfogadta, ha a parlament is jóvá hagyja, 2018. január 1-jén lép életbe.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet