BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szöul katonai tárgyalásokat kezdeményezett Észak-Koreával

Dél-Korea katonai tárgyalásokat javasolt hétfőn Észak-Koreának, hogy enyhíteni lehessen a köztük lévő feszültséget, és azt is felvetette, hogy folytassák a családegyesítésről megszakadt konzultációkat - írja az MTI.

2017. július 17. hétfő, 08:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szöul kezdeményezése a két témában azt jelzi, hogy az új elnök, Mun Dzse In igyekszik javítani a kapcsolatokat annak ellenére, hogy az észak interkontinentális ballisztikus rakétát próbált ki nemrégiben.

A déli védelmi minisztérium a pénteki napot és Panmindzson határtelepülést javasolta a találkozóra.

A szöuli vöröskereszt ugyanott, augusztus elsején találkozna Észak-Korea képviselőivel a családegyesítés ügyében. Phenjan egyelőre nem választolt a kezdeményezésre.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet