BUX 139069.32 1,05 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajban a Hyundai?

A dél-koreai Hyundai Motor autógyártó egyik kínai gyárában egy hétre felfüggeszti a gyártást - jelentették be a cég illetékesei hétfőn.

2017. március 27. hétfő, 15:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Hyundai Motor hivatalos közlése szerint ellenőrzési és technológiai átállási munkálatok zajlanak az üzemben a héten.

Az ideiglenes leállás oka szakértők szerint viszont az, hogy a csökkenő forgalom miatt a dél-koreai cég így kívánja leépíteni a készleteit. A Hi Investment & Securities tanácsadó cég adatai szerint a Hyundai eladásai márciusban csökkentek Kínában a januári és februári növekedés után.

A dél-koreai cég kínai piaci részesedése is csökkent az utóbbi időkben az olcsóbb helyi modellek által támasztott konkurencia miatt.

A Hyundai Motornak a kínai állami Beijing Automotive céggel 50-50 százalékos közös vállalati formában négy gyára van jelenleg Kínában és ebben az évben tervezik az ötödik gyár indítását.

Nemrég autókat is visszahívott a cég.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet