BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál jobb adatok jöttek az USA-ból

Kéthónapos mélypontra süllyedt az Egyesült Államokban az első alkalommal benyújtott munkanélkülisegély-kérelmek száma - közölte csütörtökön az amerikai munkaügyi minisztérium.

2016. szeptember 22. csütörtök, 15:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tájékoztatás szerint a múlt héten 252 ezer új kérelmet nyújtottak be a megelőző heti 260 ezer után. A piac 262 ezret várt. A négyhetes mozgóátlag 2 ezer 250-nel, 258 ezer 500-ra csökkent.

Legutóbb július közepén volt ilyen alacsony a kérelmek száma. Ez volt a 81. egymást követő hét, amikor 300 ezer alatt maradt a segélykérelmek száma. Ez arra utal, hogy stabilan növekszik a munkaerőpiac, ami kikövezheti az utat az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed számára egy esetleges decemberi kamatemeléshez.

A Fed szerdán nem változtatott, a 0,25-0,50 százalékos sávban hagyta az irányadó kamatot, de határozottan jelezte, hogy idén év végéig még jöhet egy kamatemelés, többek között éppen az amerikai munkaerőpiaci helyzet javulása miatt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet