BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött Olaszországból

Nem bővült Olaszország bruttó nemzeti terméke a második negyedévben az előző három hónaphoz képest - erősítette meg első becslését pénteken az olasz statisztikai hivatal (ISTAT).

2016. szeptember 2. péntek, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első negyedévben még 0,3 százalékkal nőtt az olasz GDP a múlt év utolsó három hónapjához viszonyítva.

Az ISTAT ugyanakkor kissé javította, 0,7 százalékról 0,8 százalékra módosította az éves növekedési adatot, de ez még mindig elmarad az első negyedévi 1,0 százaléktól.

Az egyetlen pozitív tényező a külkereskedelmi aktívum volt, de ennek 0,2 százalékos GDP-növelő hatását kioltotta a közkiadások és a raktárkészletek csökkenése.

Az olasz kormány 1,2 százalékos növekedést tervezett az idei évre, de szakértők szerint az egy százalékot sem fogja elérni, 2017-ben pedig tovább lassul.

Olaszország három év után tavaly hagyta maga mögött a recessziót, a GDP 0,8 százalékkal bővült.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet