BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adót emelne a lengyel kormány

Az üzemanyagadó megemelésével tervezi növelni a közúti infrastruktúra-fejlesztési alap bevételeit Lengyelország.

2016. április 7. csütörtök, 16:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vizsgáljuk az üzemanyagadó megemelésének a lehetőségét, mert ezzel jelentős bevételi forráshoz lehetne juttatni a közúti infrastruktúra-fejlesztési alapot - közölte Jerzy Szmit infrastrukturális és építésügyi miniszterhelyettes, hangsúlyozva, hogy az alapba befolyt összeg teljes egészében közúti és vasúti infrastrukturális fejlesztési célokat szolgál.

A 2004-ben bevezetett adónem jogcímén a költségvetésbe befolyt összeg 80 százalékát a KFD közúti infrastruktúra fejlesztési alapba, 20 százalékát pedig az FK vasúti infrastruktúra fejlesztési alapba irányítja Lengyelország.

Az üzemanyagadó mértékét a közlekedést felügyelő minisztérium évente állapítja meg. Az üzemanyagadó mértéke 2016-ban benzinre köbméterenként 129,41 zloty (9500 forint, azaz literenként 9,5 forint), dízelre köbméterenként 288,05 zloty (21 ezer forint, literenként 21 forint).

Az üzemanyagok kiskereskedelmi ára tartalmazza az adót.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet