BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soha nem látott számban árasztották el a magyarok a tengerpartot

Rekordszámú magyar turista járt tavaly Horvátországban, több mint 470 ezer magyar vendég 2,5 milliót meghaladó vendégéjszakát töltött az adriai államban 2015-ben.

2016. január 8. péntek, 15:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Marin Skenderovic, a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletének vezetője pénteken, az előzetes adatokat ismertetve elmondta: mindkét adat mintegy 16 százalékos növekedést mutat, s a Horvátország számára legfontosabb tíz küldő állam között ez a legnagyobb arányú bővülés.

Horvátország délszláv háború utáni 20 éves történetében a magyarok szempontjából eddig 2005-ben volt a rekord, akkor 453 ezer magyar vendég 2,4 millió éjszakát pihent ott.

A turisztikai szakember hozzátette: tavaly a korábbi évnél 8,3 százalékkal több, összesen 14,150 millió vendéget regisztráltak, akik 2014-hez képest 6,8 százalékkal több, összesen 78,569 millió éjszakát töltöttek a tengerparti országban. A vendégek számát illetően Magyarország a 8., a vendégéjszakákat tekintve pedig a 10. a nemzetek sorrendjében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet