BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IMF-től kér pénzt Európa utolsó diktátora

Fehéroroszország hitel felvételéről tárgyal a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - jelentette be kedden a fehérorosz kormányfő.

2015. december 1. kedd, 10:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Andrej Kabjakov azt mondta, hogy a 3 milliárd dollárnyi hitelt 10 évre, 2,28 százalékos kamattal venné fel Fehéroroszország.

Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök ehhez hozzátette, hogy az IMF cserébe a nyugdíjkorhatár megemelését kéri. Az államfő szerint \"elfogadható a feltétel, és ami még fontos, Minszknek senki, még Oroszország sem nyújtana ilyen alacsony kamat mellett hitelt\".

Fehéroroszország külső adóssága április elején 12,3 milliárd dollár volt, amiből 4 milliárdot kell az idén visszafizetnie, elsősorban Oroszországnak és a Valutaalapnak.

Fehéroroszország - ahol a mai napig szovjet mintájú tervgazdaság van - gazdaságilag erősen függ Oroszországtól, amely az utóbbi időben az olajár zuhanása és a nyugati szankciók miatt a legsúlyosabb válságát éli az 1998-as államcsőd óta. Fehéroroszország exportjának mintegy fele Oroszországba irányul.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet