BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, mennyit keres Moszkva a bevándorlókon

Az orosz főváros egyre nagyobb bevételhez jut a migráns munkások révén – bár nem bánik velük kesztyűs kézzel.

2015. november 1. vasárnap, 18:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Moszkva költségvetése eddig idén 8,1 milliárd rubeles (127 millió dollár) bevételhez jutott a migránsoknak kiadott munkavállalási engedélyek díjából és az általuk befizetett adókból - írta az Interfax hírügynökség. Ez két és félszerese a tavalyinak, és az év végére várhatóan eléri a 10 milliárd rubelt (156 millió dollár).

A főváros jövedelemadó-bevétele 2015-ben 8,5 százalékkal emelkedett, amiből 2 százalék a volt szovjet köztársaságokból érkezett bevándorlóktól származott, akik havi díjat kötelesek fizetni a munkavállalási engedélyért. Jövőre már 15 milliárd rubelre számítanak ebből a forrásból, annyira, amennyit Moszkva a közlekedési adóból szed be.

Pedig nem bánnak kesztyűs kézzel a bevándorlókkal, akiknek a száma csökken is, egyre szigorúbb feltételekhez kötik tartózkodási engedélyüket is, és erős a velük szemben az orosz társadalom ellenszenve. Az általános előítéletességre jellemző az a friss hír, amiről a The Moscow Times számolt be: a moszkvai rendőrség egyetlen építkezésen 500 bevándorló munkást vett őrizetbe azzal kapcsolatban, hogy egy bandát gyanúsítanak a környékbeli nők kirablásával - bár egyelőre semmi sem utal erre.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet