BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínaiak építik a román atomerőművet

A jövő hónapban aláírják a megállapodást annak a román-kínai vegyesvállalatnak a létrehozásáról, amely a cernavodai atomerőmű két új reaktorát építi.

2015. október 20. kedd, 12:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Andrei Gerea román energiaügyi miniszter bejelentette, hogy jövő hónapban aláírják a szerződést az egyetlen román atomerőművet, a cernavodait üzemeltető Nuclearelectrica és a China General Nuclear Power Corporation (CGN) vegyesvállalatának létrehozásáról, amely két új reaktort épít az erőműhöz.

A projekt pénzügyi fedezetét a Balkan Insight szerint a kínai fél biztosítja, amely 51 százalékos részesedést kap az új cégben. Médiajelentések szerint a vállalkozás költsége mintegy 6,5 milliárd euró. Az atomenergiát szolgáltató berendezéseket a kanadai Candu Energy szállítja, amelytől a Cernavodában már működő két reaktor származik, ezek együtt a román áramszükséglet mintegy 20 százalékát fedezik.

A beruházás az eredeti tervekhez képest nagy késésben van, miután 2011-ben gyakorlatilag feloszlott a projekthez létrehozott konzorcium a pénzügyi fedezettel kapcsolatos bizonytalanság miatt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet