BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóváhagyták a görög mentőcsomagot az euróövezet pénzügyminiszterei

Jóváhagyták az euróövezet pénzügyminiszterei péntek este a Görögországnak szánt harmadik mentőcsomag feltételeit - közölték diplomaták Brüsszelben.

2015. augusztus 14. péntek, 22:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A három évre szóló, 84-86 milliárd eurós segélycsomagból első részletként 26 milliárd eurót utalnak át - tették hozzá az illetékesek a pénzügyminiszterek rendkívüli üléséről távozóban.

A hírt Johan van Overtveldt belga pénzügyminiszter is megerősítette a Reuters hírügynökségnek.

Overtveldt hozzátette, hogy a résztvevők jóváhagyásukat adták az intézményi tárgyalók által még kedden kidolgozott elvi megállapodáshoz, \"néhány kiegészítő intézkedéssel\" megtoldva azt. Részleteket azonban nem árult el.

Az euróövezeti pénzügyminiszterek hat órán át tárgyaltak az athéni parlament által péntek reggel elfogadott hitelfeltételekről.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet