BUX 138505.37 0,64 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges a svájci jegybank

A svájci központi bank (SNB) 50,1 milliárd frank (1 frank=291,94 forint) veszteséggel zárta az idei első fél évet, részben azért, mert az euróhoz képest jelentősen megerősödő frank miatt komolyan veszített értékéből a jegybank eurótartaléka.

2015. július 31. péntek, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első negyedévben a veszteség 30 milliárd frank, a második negyedévben 20 milliárd frank volt. Az első fél évben az is rontotta az SNB eredményét, hogy dollárban jegyzett aranytartaléka alapján 3,2 milliárd frank vesztesége keletkezett.

A tavalyi első hat hónapot az SNB 16 milliárd frank nyereséggel zárta.

A svájci nemzeti bank (SNB) január 15-én váratlanul eltörölte a svájci franknak az euróval szembeni 1,20-as árfolyamküszöbét, mondván, hogy fenntarthatatlan ezen a szinten küzdeni a menedékdevizának tekintett svájci fizetőeszköz túlértékelődése ellen. A döntés után a frank árfolyama drasztikusan emelkedett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet