BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új hitelminősítőt hoz létre az orosz jegybank

Oroszországban hitelminősítőt állít fel a jegybank, a tervek szerint már a negyedik negyedévben. Oroszországban van már néhány, kisebb lokális hitelminősítő.

2015. július 24. péntek, 16:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteki bejelentés szerint az orosz központi bank 3 milliárd rubel (1 rubel=4,88 forint) alaptőkével tervezi létrehozni a hitelminősítőt bankok, biztosítók és vagyonkezelők bevonásával. Az egyenkénti cégtulajdonosi rész nem haladhatja meg a 4,99 százalékot.

A lehetséges tulajdonosok jelentkezését augusztus végéig várja a központi bank, amely ha nem tud elegendő tulajdonostársat találni, a 100 százalékhoz hiányzó részt maga állja két évig, majd a részesedését tőzsdén értékesíti.

Az új hitelminősítő létrehozásával kapcsolatos szervezést Jekatyerina Trofimovára, az állami Gazprombank alelnökének első helyettesére bízták, aki szerint a hitelminősítőbe fektetett összeg 3-5 év alatt megtérül, és hogy külföldi érdeklődőket is várnak.

A megromlott orosz gazdasági helyzet miatt a világ három vezető hitelminősítője közül kettő, a Standard & Poor\'s és a Moody\'s az év elején bóvli szintre rontotta az orosz adósi besorolást, ami Moszkva szerint politikailag motivált döntés volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet