BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb McDonald\'s lesz az USA-ban

Évtizedek óta először fordul elő, hogy a McDonald\'s gyorsétterem-lánc több éttermet zár be, mint amennyit nyit az Egyesült Államokban a vállalat bejelentése szerint.

2015. június 18. csütörtök, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A McDonald\'s szóvivője pontos számot nem közölt, de azt elmondta, hogy minimális mértékben csökken az éttermek száma. Jelenleg a hamburgerlánc 14 300 éttermet üzemeltet az Egyesült Államokban.

Az étteremlánc sikerét nagyrészt annak köszönhette, hogy kiszámítható minőségű, megfizethető árú ételeket kínált. A McDonald\'s a válság alatt is virágzott, mivel az emberek spórolási szándékkal ültek be az éttermekbe, valamint a McCafe üzletág is növelte a cég értékesítési árbevételét.

Azonban a \"jobb hamburgert\" kínáló láncok, mint a Five Guys vagy a Chipotle, amelyek magasabb minőségű ételek és hozzávalók használatával reklámozzák magukat, elhódították a közönség egy részét.

A McDonald\'s vezetői elismerték, hogy a túlbonyolított menü pontatlan rendelésekhez vezetett és lelassította a kiszolgálást, valamint nem tudtak lépést tartani a fogyasztók változó ízlésével sem.

A McDonald\'s új vezérigazgatója, a március elején kinevezett Steve Easterbrook a lánc átszervezését tervezi, egyszerűbb ügyvitelt és a piaci folyamatokra való gyorsabb reagálást szeretne megvalósítani az 1955-ben alapított gyorsétterem-láncban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet