BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja északi-tengeri gázmezőit a LetterOne

Engedve a brit kormány nyomásának eladja az északi-tengeri földgázmezőkben az RWE brit leányvállalatának megvásárlásakor szerzett részesedését Mihail Fridman orosz milliárdos befektetési társasága, a LetterOne.

2015. május 6. szerda, 19:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ed Davey brit energiaügyi miniszter a múlt hónapban levélben szólította fel a LetterOne tulajdonosát a gázmezők értékesítésére három hónapon belül, figyelmeztetve arra, hogy ha ez nem történik meg, visszavonják a mezők kitermelési koncesszióját.

A LetterOne a német RWE konszerntől vásárolta meg 5,1 milliárd euróért DEA olaj- és gázipari leányvállalatát. A DEA UK 11 északi-tengeri gázmezőben rendelkezett részesedéssel, amelyek együttesen a brit földgáztermelés 3-5 százalékát adták. A brit energiaügyi minisztérium attól tart, hogy a mezők az orosz tulajdonos miatt esetleg újabb Oroszország ellen elrendelt szankciók hatálya alá is eshetnek.

A mezők szakértői becslések szerint egymilliárd dolláros értékesítésében a Morgan Stanley befektetési bankház működik közre tanácsadóként. A Reuters hírügynökség az ügyben járatos két forrásra hivatkozva úgy tudja, hogy a mezőket a LetterOne egyenként, és nem egy csomagban értékesítené.

A LetterOne nem kommentálta az értesülést.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet