BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli ülést tart a NATO-Ukrajna Bizottság

Rendkívüli ülésre hívták össze hétfő délutánra a NATO-Ukrajna Bizottságot - közölték az atlanti szövetség brüsszeli székházában.

2015. január 26. hétfő, 12:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tanácskozást nagyköveti szinten tartják Jens Stoltenberg NATO-főtitkár elnökletével. Stoltenberg az ülés után rövid sajtótájékoztatót tart.

A rendkívüli ülést az indokolja, hogy Kelet-Ukrajnában a tavaly szeptemberi tűzszüneti megállapodás óta a legsúlyosabb harcok dúlnak. Az oroszbarát szakadár lázadók offenzívát indítottak Mariupol kikötőváros ellen. A legutóbbi jelentések szerint Mariupol ostromában eddig harmincan haltak meg, és mintegy százan sebesültek meg.

Az ukrán hadsereg szerint a lázadók az elmúlt 24 órában 115 alkalommal lőttek katonai állásokat, valamint településeket a szakadárok kezén lévő Donyeck és Luhanszk térségében is.

Csütörtökön az EU-tagországok külügyminiszterei tartanak rendkívüli tanácskozást Brüsszelben az ukrajnai fejleményekről.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet