BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét leértékelték a fehérorosz rubelt

A fehérorosz központi bank a héten másodszor értékelte le a fehérorosz rubelt a dollárhoz képest, hétfőhöz hasonlóan ismét 7 százalék körüli mértékben.

2015. január 8. csütörtök, 11:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A péntektől érvényes új árfolyam szerint 1 dollár 13 760 fehérorosz rubelt ér majd a keddi 12 740 rubel után. Hétfőn még 11 900 fehérorosz rubel ért 1 dollárt. A fehérorosz rubel tavaly csaknem 20 százalékkal gyengült a dollárral szemben.

Fehéroroszország - ahol a mai napig szovjet mintájú tervgazdaság van - erősen függ gazdaságilag Oroszországtól, amely az utóbbi időben az olajár zuhanása és a nyugati szankciók miatt a legsúlyosabb válságát éli az 1998-as államcsőd óta. Az orosz rubel árfolyama mintegy 40 százalékkal esett a dollárral szemben tavaly.

Minszk exportjának mintegy fele Oroszországba irányul, és a fehérorosz kormány erősen függ Moszkva pénzügyi támogatásától. Bár a két ország közti kereskedelem volumene nem változott, dollárban kifejezve Fehéroroszország 739 millióval kisebb bevételre tett szerint tavaly január és október között, mint az előző év hasonló időszakában.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet