BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyen is van: ingyen kapnak pénzt a németek

Zéró hozammal értékesített kétéves lejáratú államkötvényeket a német államadósság kezelő, a Deutsche Finanzagentur (DF).

2014. augusztus 20. szerda, 14:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német szövetségi jegybank, a Deutsche Bundesbank által lebonyolított aukción a DF 5 milliárd eurót hirdetett meg a 2016. szeptember 16-i lejáratú \"Schatz\" állampapírból. A 8,227 milliárd eurós ajánlati összegből 4,042 milliárd eurót fogadott el és ennek megfelelő összeget értékesített nulla százalékos átlaghozamon.

Nem először történik meg, hogy Európa legnagyobb nemzetgazdasága ingyen jut pénzhez a tőkepiacon. Az euróövezeti adósságszolgálati válság kellős közepén, 2012 júliusában fordult elő első alkalommal, hogy Németország negatív hozammal tudott kihelyezni állampapírt. Akkor a kétéves lejáratú kötvények aukcióján 0,06 százalékos negatív hozam alakult ki, így a kötvényvásárlók fizettek a német kincstárnak azért, hogy német állampapírban tarthassák a pénzüket.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet