BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkvára lőnek, Helsinki szenved

Épp csak kikeveredett volna a recesszióból Finnország, de ezek a remények könnyen elúszhatnak.

2014. augusztus 6. szerda, 15:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A finn miniszterelnök szerint előfordulhat, hogy az ukrán válság kapcsán Oroszország ellen hozott uniós szankciók következtében Finnországnak gazdasági válsággal kell szembenéznie. \"Potenciálisan - de hangsúlyozom potenciálisan - lehetséges, hogy újabb gazdasági válság következik be - mondta Alexander Stubb újságíróknak szerdán.

A finn gazdaság két éve zsugorodik, tavaly 1,4 százalékkal, 2012-ben pedig 1 százalékkal csökkent a GDP. Az idén a pénzügyminisztérium 0,2 százalékos növekedést vár, de sok közgazdász szerint folytatódik a recesszió.

Oroszország Finnország harmadik legnagyobb exportpiaca, a teljes finn kivitel 10 százalékát veszi fel, és orosz turisták évente mintegy 2 milliárd dollárt költenek Finnországban. Stubb szerint az orosz ellenlépések közvetve jelentős kárt okozhatnak Finnországnak, mindamellett az EU intézkedései szükségesek voltak.

Válságstáb Lengyelországban
A borús exportkilátások miatt kormányzati válságstáb felállítását javasolja az ukrajnai válság gazdasági következményeinek a kezelésére a lengyel miniszterelnök-helyettes.

\"Egy ország megtámadta egy másik ország egyes területeit és nyíltan megsértette a nemzetközi jogot\" - mondta a miniszterelnök. Stubb ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a finn kormány pénzügyi kompenzációt fog igényelni az Európai Uniótól, ha az orosz ellenlépések aránytalanul nagy kárt okoznak Finnországnak.

\"Nem férhet hozzá kétség, hogy ha a szankciók aránytalanul nagy mértékben sújtanak egy országot, akkor azt kompenzálni kell\" - mondta a finn miniszterelnök.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet