BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betett Líbia az OMV-nek

Csökkent az OMV második negyedévi termelése líbiai és kazahsztáni problémák miatt.

2014. július 23. szerda, 12:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Öt százalékkal csökkent az OMV osztrák olaj- és gázipari vállalat összes termelése az idei második negyedévben biztonsági gondok miatt Líbiában és technikai problémák hatására Kazahsztánban.

Az osztrák cég azt közölte szerdán, hogy az első negyedévi 311 ezer hordó olajegyenértékről 297 ezerre csökkent a napi termelés a június végével záródott három hónapban.

Az OMV finomítói árrése az első negyedévi 1,63 dollárról 1,92 dollárra nőtt hordónként. A tavalyi második negyedévben az árrés 2,48 dollár volt.

Kadhafi korábbi líbiai elnök ideje alatt az OMV olajtermelésének 10 százalékát adta a líbiai bányászat. Március óta azonban a líbiai termelés gyakorlatilag a nullára esett az olajbányászok és a kikötői alkalmazottak folyamatos sztrájkja miatt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet