BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Merkel: maradok

A törvényhozási ciklus végéig hivatalában akar marad Angela Merkel, a német kancellár erről egy hét végi televíziós interjúban beszélt, közvetve cáfolva a Der Spiegel hírmagazin értesülését, amely szerint a kormányfő a következő választás előtt lemondhat.

2014. július 14. hétfő, 12:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Angela Merkel a ZDF közszolgálati televízióban vasárnap este sugárzott interjúban elmondta: \"ezt a törvényhozási ciklust rendesen végig akarom dolgozni kancellárként, utána pedig majd meglátjuk\".

Arra a felvetésre, hogy korábbi sajtóhírek szerint 2017 elején, Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár megbízatásának lejárta után átveszi a világszervezet vezetését, kijelentette, hogy \"ez egészen biztosan nem történik meg\".

A Der Spiegel vasárnap megjelent számában azt írta: Merkel nem akarja megvárni, hogy választási vereség vagy párton belüli zendülés miatt veszítse el a kancellári tisztséget, és ezért a 2017 őszéig tartó ciklus vége előtt lemondhat.

Merkel lenne a második világháború utáni Németország első kancellárja, aki önként távozik hivatalából. A hamburgi lap szerint a 2005 óta hivatalban lévő kormányfő - aki a konzervatív CDU/CSU pártszövetség élén a tavaly őszi választáson sorban harmadszor győzött - nem vonulna vissza a politikából, és szóba jöhet számára az ENSZ-főtitkári poszt mellett az EU-tagállamok állam- és kormányfőiből álló Európai Tanács 2017 elején megüresedő elnöki tisztsége is. Utódja a kancellári székben Ursula von der Leyen jelenlegi védelmi miniszter lehet - írta a Der Spiegel.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet