BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra több a munkanélküli

A vártnál magasabb lett a május 17-én véget ért munkahéten az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma az Egyesült Államokban - közölte az amerikai munkaügyi minisztérium.

2014. május 22. csütörtök, 16:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adatokból azonban összességében a munkaerő-piaci helyzet javulása olvasható ki, mert a recesszió óta most volt a legalacsonyabb az állástalanok száma.

Összesen 326 ezer friss heti igénylés érkezett be a megelőző heti 298 ezer után. Az elemzők 310 ezerre számítottak. A kérelmek négyhetes mozgóátlaga ezer darabbal, 322 ezer 500-ra csökkent. Az elemzők zöme azt mondja, a munkaerő-piaci helyzet javulására utal, ha az új munkanélkülisegély-igénylések száma hetente nem éri el a 400 ezret.

A tartósan munkanélküli-segélyben részesülők száma 13 ezerrel, 2,653 millióra csökkent. Ez 2007 decembere óta a legalacsonyabb érték. A május 10-én véget ért héten 300 ezer alá csökkent az újonnan benyújtott munkanélkülisegély-igénylések száma, ez utoljára 2006 tavaszán fordult elő.

A munkanélküliségi ráta 6,3 százalék volt áprilisban az Egyesült Államokban, ami arra utal, hogy az amerikai munkaerőpiacon folytatódik a kilábalás a 2007-2009-es recesszióból.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet