BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Letartóztatták a milánói világkiállítás topmenedzserét

Az olasz pénzügyőrség bűnszövetkezetben való részvétel, korrupció és közbeszerzési csalás vádjával csütörtökön hét személyt vett őrizetbe, közöttük Angelo Paris topmenedzsert, a 2015-ös milánói világkiállítás tervezési és beszerzési igazgatóját.

2014. május 8. csütörtök, 18:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az őrizetbe vettek többsége ismert olasz politikus. Bilincs kattant Primo Greganti, az egykori olasz szocialista párt (PSI) volt pénztárnoka kezén is. Gregantit már a kilencvenes években a Tiszta Kezek korrupcióellenes ügyészi vizsgálatsorozat idején is letartóztatták.

A milánói ügyészség mostani vizsgálata szerint az őrizetbe vett személyek valóságos bűnszervezetet működtettek a közbeszerzési pályázatok elosztásában. Ezeket pénzért cserébe árulták a vállalkozóknak egész Lombardia tartományban, különös tekintettel az egészségügyi beszerzésekre, valamint a jövőre nyíló milánói világkiállítás területén zajló beruházásokra.

\"Levágtuk az Expo 2015 korcs ágait\" - kommentálta Edmondo Bruti Liberati milánói államügyész. Elmondta, hogy a korrupt politikusok a Thomas More angol humanistáról elnevezett milánói kulturális körben találkoztak az őket lefizető vállalkozókkal.

Giuliano Pisapia milánói polgármester arra emlékeztetett, hogy a milánói világkiállítás közbeszerzési pályázatait a legszigorúbb maffiaellenes ellenőrzés kíséri. \"Ha ezt megköveteljük a résztvevő vállalkozóktól, annál inkább érvényes az Expo felelőseire\" - hangoztatta Pisapia.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet