BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Finn atomerőmű: az oroszok lemaradnak a megbízásról?

Egyre többen ellenzik Finnországban, hogy új atomerőművük orosz hitelből és technológiával épüljön meg.

2014. április 8. kedd, 11:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyre jobban aggasztja a finneket, hogy orosz hitellel, technológiával és részvétellel épülne új nukleáris erőmű országukban. A Helsinkin Sanomatnak a TNS Galluptól megrendelt, és két héttel az ukrán válság kirobbanása után, de még a Krím annektálása előtt készített közvélemény-kutatása szerint a válaszolóknak csak a harmada véli úgy, hogy a - részben orosz tulajdonba került - Fennovoima cégnek meg kellene adni az engedélyt új atomerőműve építésére, amelyhez a Roszatom szállítaná reaktort.

A negatív reakció egyértelműen az orosz részvételnek szól, mivel általában a válaszolók 55 százaléka értett egyet a nukleáris atomerőművek építésével. Eredetileg éppen azért akarták jépíteni az új erőművet, hogy csökkentsék az ország energiafüggését Oroszországtól, jelenleg azonban éppen egy orosz résztulajdonban levő vállalat építené orosz hitellel és technológiával azt. Elemzők ennek ellenére arra számítanak, hogy a javaslat át fog menni a parlamentben, mert a projekt vezetői olcsó áramot ígérnek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet