BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír jött Amerikából

A várakozásokkal ellentétben februárban nem csökkent, hanem nőtt az optimizmus az amerikai feldolgozóiparban. A chicagói beszerzési menedzser index értéke 0,2 ponttal 59,8 pontra emelkedett, miközben a konszenzus 57 pont volt.

2014. február 28. péntek, 16:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma délután napvilágot láttak a februári feldolgozóipari felmérések első eredményei, amelyek a feldolgozóipari kilátások javulására utalnak. A chicagói beszerzési menedzser index értéke 0,2 ponttal 59,8 pontra emelkedett miközben az elemzők 2-3 pontos csökkenésre számított.

A bontás szerint az értékesítési kilátásokat illetően pesszimistábbak voltak a megkérdezettek, a munkaerőpiaci kilátások megítélése azonban javult, bár a legutóbbi foglalkoztatottsági adatok szerint a szektor igencsak rosszul teljesít ebből a szempontból.

Az Institute for Supply Managemnet (ISM) a hónap utolsó munkanapján, az országos feldolgozóipari és szolgáltatói felmérés eredményeinek (feldolgozóipari ISM index) megjelenését megelőzően néhány nappal teszi közzé regionális (Chicago térségében készített) felmérésének eredményeit. A felmérést az ISM megbízására a Kingsbury International készíti. A felmérés nem csak a feldolgozóiparra terjed ki, amit gyakran figyelmen kívül hagynak a piaci szereplők. A szolgáltató szektorból gyűjtött adatok jellemzően kevesebb figyelmet kapnak. Élénkülésről 50 pont feletti értékeknél lehet beszélni.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet