BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több lett a munkanélküli az USA-ban

Nőtt az újonnan benyújtott munkanélkülisegély-igénylések száma az Egyesült Államokban a múlt héten - közölte csütörtökön a washingtoni munkaügyi minisztérium.

2014. február 27. csütörtök, 18:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új segélykérelmek száma 348 ezerre emelkedett a korábbi 334 ezer után. A piaci elemzők 335 ezer új igénylésre számítottak. A munkanélküli segélyt kérők száma Kalifornia, Michigan, Oregon és Missouri államaiban nőtt a legjobban és Georgia, Pennsylvania, Wisconsin és Illinois államaiban csökkent a leginkább.

A segélykérelmek négyhetes mozgóátlaga csütörtökön 338 ezer volt, ugyanannyi, mint az előző, február 20-i adatközléskor.

A tartósan segélyt kérők száma a korábbi 2,956 millióról 2,964 millióra emelkedett. Az elemzők 2,985 milliós adatra számítottak.

Piaci elemzők szerint a heti segélykérelmek számának 14 ezres növekedése váratlan volt, de ez valószínűleg nem jelenti azt, hogy rossz helyzetben lenne a munkaerőpiac.

A heti jelentésekben az év első hónapjaiban nagy az ingadozás, de a változatlan négyhetes mozgóátlag alapján még nincs ok a komoly aggodalomra - közölték.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet