BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lángolt az USA egyik legnagyobb kikötője

Gigantikus tűzvésszel birkóztak meg az amerikai tűzoltók Savannah atlanti parti kikötőben, ahol szombaton kigyulladt egy 5600 tonna nyersgumit tartalmazó raktár.

2014. február 9. vasárnap, 10:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tájékoztatás szerint estére sikerült megakadályozni a tűz tovább terjedését a Georgia állambeli városban, de időbe telik, amíg a lángok kialszanak a 21 ezer négyzetméteres raktár belsejében. Elképzelhető, hogy egész éjszaka égni fognak a nyersgumi bálák - mondta egy tűzoltó.

A tűz okát még nem tudják. Sérülés nem történt. Szemtanúk szerint a gomolygó fekete füstoszlop mérföldekről is látszott. Savannah városban egyes utcákat le kellett zárni a kikötő közelében, néhány szállodát kiürítettek, a gépkocsiforgalom pedig lelassult a Talmadge-hídon a füst miatt.

Savannah kikötője bonyolítja le a negyedik legnagyobb konténerforgalmat az USA-ban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet