A Fed szigorít a nyíltpiaci bizottság (FOMC) kamatdöntéseinek bejelentésén. Eddig a nagyobb hírügynökségek pénzügyekre szakosodott részlegei embargóval kézhez kapták a washingtoni kamatdöntést, amelyet mindannyian azonos időben hoztak nyilvánosságra. Ez a jövőben is így lesz, azzal a megszorítással, hogy a hírügynökségek munkatársainak a Fed vagy az amerikai pénzügyminisztérium épületében kell tartózkodniuk, ahol a bejelentés időpontjáig, helyi idő szerint 14 óráig nem lesz internet-hozzáférésük. Ez a Fed válasza a döntések nyilvánosságra hozatalát ért bírálatokra. A közelmúltban ugyanis látványos pénzpiaci mozgásokat generált a FOMC bejelentésével lényegében azonos időben kiadott tőzsdei megbízás − a tízezred másodperces előny hatalmas hasznot jelentett, ami felvetette a bennfentes kereskedés gyanúját. Az új gyakorlat premierje szerdán lesz, elvileg lehetetlenné válik, hogy bárki az embargó előtt, az információ birtokában adhasson tőzsdei megbízást.
