BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fed decembertől csökkentheti eszközvásárlási programját

2013. október 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai jegybank legkorábban decemberben láthat hozzá eszközvásárlási programja mérséklésének − írta a Financial Times (FT) honlapja pénteken. A londoni lap elemzőkre hivatkozva azt írja, hogy a negyedik negyedév GDP-bővülése két százalék körül lehet, ami egyenes következménye a költségvetési válságnak. Mindazonáltal a jövő év elejére a világ legnagyobb gazdasága ismét erőre kap, hacsak nem ismétlődik meg a republikánusok és demokraták között kiéleződött és a szövetségi munkahelyek bezárásával, az állami szolgáltatások leállásával járó októberi, bő kéthetes válság. A kötvénypiac úgy ítéli meg, hogy a havi 85 milliárd dolláros eszközvásárlási program csökkentése egyelőre még nem várható, a tízéves lejáratú kincstárjegy hozama csütörtökön 2,6 százalékra csökkent az előző napi 2,7 százalékról. Októberben már csak azért sem várható a program mérséklése, mert alig lesz használható adat, ami elérhető, azt pedig nagymértékben befolyásolta a szövetségi intézmények bezárása. Mindazonáltal, jegyzi meg az FT, ha a novemberi adatok robusztus javulást mutatnak, ami a jövő évi erőteljes fellendülést is valószínűsíti, akkor a Fed december 18-i ülése némileg lassíthatja az eszközvásárlást.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet