BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A harmadik mentő csomagról tárgyalnak Athénban

2013. szeptember 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vasárnap megkezdődtek a tárgyalások a harmadik mentő csomagról a görög kormány és a trojka képviselői között Athénban. A feleknek, amellett hogy áttekintik az elmúlt negyedév teljesítményét, tárgyalniuk kell a 2013-as költségvetési tervekről és el kell dönteniük, hogy Görögország mekkora segítségre számíthat a hitelezőitől. A kormány képviselői optimisták, a 2013-as költségvetés ugyanis − az adósságszolgálatot nem számolva − szuffcites lehet, amire egy évtizede nem volt példa. Jannisz Szturnarasz pénzügyminiszter szerint az ország túl lehet a nehezén, a második negyedévben, a válság óta először ugyanis csökkent a munkanélküliek aránya és a szezonálisan kiigazított GDP-adat is javulást mutat. A kormányzatban remélik, hogy ezek az eredmények meggyőzik a trojkát arról, ne követeljenek újabb megszorításokat. Mindeközben hétfőn a középiskolai tanárok és önkormányzati dolgozók kétnapos munkabeszüntetésével folytatódik a közszféra dolgozóinak múlt héten indult sztrájksorozata, és ami a kormányt még jobban aggasztja, tovább erősödik a szélsőjobboldali Arany Hajnal.

Csurgó Dénes
Csurgó Dénes

Ez is érdekelhet