BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autósok figyelem! Drágább lesz a szlovén autópálya használata

Drágul a személyautók éves autópályadíja januártól Szlovéniában, ahol a kisteherautókra új díjkategóriát is bevezetnek.

2013. szeptember 18. szerda, 10:28

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovén állami autópálya-üzemeltető honlapján közzétett új tarifatáblázat szerint januártól az eddigi 95 helyett 110 euró lesz a személygépkocsik éves úthasználati díja, de változatlanul 30 euró marad a havi, 15 euró pedig a heti matrica ára. Drágul a motorosoknak fizetendő díj is, 47,5 euróról 55-re emelkedik az éves, 25 helyett 30 euróra a féléves matrica ára, de továbbra is 7,5 euró marad a heti úthasználat díja.

A szlovén kormány döntése alapján új díjkategóriát is bevezetnek januártól a 3,5 tonnánál kisebb súlyú, 1,3 méternél magasabb felépítésű teherjárművekre. Az ilyen kisteherautók úthasználatáért januártól 220 eurós éves, 80 eurós havi vagy 40 eurós heti matricát kell váltani.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet