A svéd ruhamárka, a H&M a vártál rosszabbul teljesített a múlt hónapban. Az Európa második legnagyobb ruházati láncának számító cég eladásai a várt 10 százalék helyett csak kilenc százalékkal növekedtek, ami március óta az első lassulás a társaság teljesítményében. A csütörtöki bejelentés az elemzőket is meglepte, akik a jó júniusi eredmény után további növekedést vártak a H&M-től. A ruházati cégek egész Európában nehéz időket éltek meg, hiszen a borús gazdasági környezet hatására a fogyasztók kevesebbet hajlandók az öltözködésre költeni, ami miatt az olcsó ruhák piacán erősödik a verseny. A legfontosabb piacoknak számító Svédországban és Németországban is valamelyest vesztett piaci részesedéséből a stockholmi székhelyű cég. Elemzők szerint azonban azzal, hogy ebben a hónapban a H&M belépett az amerikai online-ruházati piacra, a közeljövőben visszanyerheti korábbi dinamikáját és a harmadik harmadban összesítve pozitív eredményről számolhat majd be. A cég nem csak az online piacon terjeszkedik: idén júliusban 2940 H&M-üzlet volt a világon, 337-el több, mint tavaly júliusban, és az év végéig 350 további üzlet nyitását tervezik a társaság csütörtöki tájékoztatása szerint.
