BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dagad a botrány - letartóztatások jöhetnek a nagybanknál

Két volt JPMorgan-alkalmazott letartóztatását fontolgatják az amerikai hatóságok a \"londoni bálna\" néven elhíresült tavalyi botrány kapcsán, amikor a bank egyik londoni kereskedője, bizonyos Bruno Iksil 6,2 milliárd dollárt vesztett a derivatívapiacon.

2013. augusztus 13. kedd, 06:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság keddi számának cikke

A nyomozás most Iksil közvetlen felettese, Javier Martin-Artajo, és munkatársa, Julien Grout ellen irányul, akik az amerikai hatóságok szerint megpróbálták elleplezni minden idők legnagyobb kereskedelmi veszteségét.

Iksilt nem fenyegeti letartóztatás, együttműködik a hatóságokkal és a Reuters forrásai szerint kulcsszerepe lesz az eljárásban.

A botrány igencsak megtépázta a legnagyobb amerikai bank hírnevét és pénzügyeit is, a veszteséget csak az idei második negyedévben heverte ki a pénzintézet. Miközben a volt alkalmazottakat nemsokára letartóztathatják Londonban, a JPMorgan és a derivatívák kereskedelmét felügyelő amerikai hatóság, a SEC közel jutott a megállapodásra az ügyben fizetendő büntetéssel kapcsolatban. A kifizetendő összegről még nem született döntés. Az üggyel kapcsolatos tavaszi szenátusi meghallgatás eredménye szerint a bank vezetői félrevezették a hatóságokat és a befektetőket a veszteségről.

Csurgó Dénes
Csurgó Dénes

Ez is érdekelhet