A hét talán legjobban várt gazdasági híre a szerdai eurózónás GDP közlése lesz, amellyel egy időben jelennek meg több európai ország adatai is. A legtöbb elemző arra számít, hogy lassan elindul a kilábalás, viszont továbbra is kérdés, hogy mindez mire lesz elég.
A legerősebb számok a közelmúltban Németországból érkeztek, ahol az ipar felébredni látszik a hosszú tél után. A Reuters által megkérdezett közgazdászok szerint 0,6 százalékos növekedést mutat a szerdai német GDP-adat, ami nagyrészt a tavasszal felpörgő fogyasztásnak, azon belül is az építőiparnak köszönhető. A német gazdasági tárca pénteki közlése szerint a növekedés mérséklődik az év hátralévő részében, az ipar kibocsátása pedig − bár nem dinamikusan − várhatóan tovább nő. A minisztérium szerint a második negyedévben a GDP 0,75 százalékkal javul, az egész évre pedig 0,4 százalékos növekedést prognosztizál, szemben a Bundesbank 0,3 százalékos előrejelzésével.
A Reuters által kérdezett elemzők 0,2 százalékos növekedést várnak az egész eurózónára, a Wall Street Journal szerint azonban ez a dinamika nem képes orvosolni a fő problémákat: nem csökken a munkanélküliség és nem állítja meg az áht-hiányok növekedését. A valódi javuláshoz Németországon kívül a régió más nagy gazdaságainak is jobban kellene teljesíteniük. Ennek azonban nincs jele, a spanyol és olasz GDP is csökkent a második negyedévben, a francia pedig elemzői várakozások szerint 0,1 százalékkal nőtt csupán.
