Megvétózta az Apple iPhone és iPad készülékeire kivetett importtilalmat az amerikai kormányzat, így továbbra is terjeszthetők a cég korábbi modelljei az Egyesült Államokban. Júniusban az amerikai nemzetközi kereskedelmi bizottság (ITC) döntött úgy, hogy az Apple néhány korábbi termékével megsértette a Samsung szabadalmait, ezért ezeket a készülékeket nem lehet importálni és árusítani az USA-ban. Az amerikai kormányzat kereskedelmi minisztere azonban megvétózta a döntést, ami azért érdekes, mert 1987 óta nem volt példa arra, hogy szembe mentek volna az ITC döntésével. Michael Froman kereskedelmi miniszter a döntés után úgy nyilatkozott, hogy a Samsung továbbra is a bíróságon érvényesítheti szabadalmi jogait, azonban a mostani lépést sokan úgy értelmezik, hogy az amerikai kormány egyértelműen az Apple oldalára állt a két nagy gyártó közötti harcban. Az alma logós cég a perben egyébként azzal védekezett, hogy a koreaiak kezében több olyan kulcsfontosságú szabadalom van, melyek gyakorlatilag megakadályozzák a termékek árusítását az USA-ban, a Samsung azonban erre úgy reagált, hogy ők felajánlották megvételre a licenceket, de az Apple nem volt hajlandó fizetni értük.
