Legfontosabb termékéből, az iPhone-jaiból 20 százalékkal többet, 31,2 millió darabot adott el az Apple, azonban a profitja 22 százalékkal így is alacsonyabb lett az egy évvel ezelőttihez képest. Az összesen elért 6,9 milliárd dolláros nyereség 7,47 dolláros részvényenkénti eredményt takart. Ez valamennyivel magasabb, mint a Wall Street által várt 7,32 dolláros eredmény. A cég bevétele viszont 35 milliárdról 35,3 milliárdra nőtt, ami szintén meghaladja a vártat. A növekvő eladásokat, de csökkenő profitot az magyarázza, hogy nem az új, iPhone 5-ös modellből fogy a legtöbb, hanem az eggyel korábbiból, amelyet viszont kedvezményesen árultak. Az USA második legnagyobb mobilszolgáltatójának számító AT&T is hasonló problémával küzd, mint az Apple. A cég 550 ezer új wireless-szerződést kötött a második negyedévben, ami több mint kétszerese a tavalyi és az előző félévi eladásoknak. Az előfizetésekhez viszont a cég jelentős kedvezményeket társít, amelyek miatt 4,9 százalékkal nőttek a működési költségek. Ennek hatására a profit 2,1 százalékkal kevesebb lett, mint egy éve. Az egy részvényre jutó eredmény viszont valamelyest javult, 66 centről 67-re, mert kevesebb papír van forgalomban. A hálózati eszközöket és telefonokat gyártó kínai Huawei sikeres negyedévet zárt, a bevételei 5 százalékkal nőttek, dollárra átszámítva 18,45 milliárdot érve el. Elemzők szerint komoly növekedési lehetőség a cégnek, hogy a kínai mobilszolgáltatók nagy összegeket költenek 4G-s hálózataik kiépítésére, a Huawei így sok megrendelésre számíthat. Nemzetközi szinten a vállalat helyzete már nem olyan rózsás. Az Egyesült Királyságból és az USA-ból is érték ugyanis olyan vádak, hogy kémkedett a kínai kormány megbízásából. A kongresszus egy jelentésében azt javasolta az amerikai szolgáltatóknak, hogy kerüljék el a kínai céget, amely, bár határozottan tagadja a kémkedés vádját, így kiszorult a világ legnagyobb telekompiacáról.
