BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvennék az Empire State Buildinget

2013. június 28. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb kéretlen vételi ajánlatot kaptak a New York-i Empire State Building tulajdonosai − tájékoztatta a felhőkarcoló befektetőit és az USA értékpapír- és tőzsdefelügyeletét (SEC) a Malkin Holdings LLC. A befektetők és az ingatlan működtetését felügyelő társaság tájékoztatása szerint jelenleg egy kétmilliárd és egy 2,1 milliárd dolláros ajánlatot vizsgálnak, az esetleges ügyletet a Malkin mellett a befektetőknek, köztük az épület főbérlőjének számító Helmsley Trustnak is jóvá kell hagynia. A főbérleti szerződés 2076-ig szól. A 102 emeletes, közel 275 ezer négyzetméteres felhőkarcolót 1931-ben, a nagy gazdasági válság idején adták át és 1972-ig ez volt a világ legmagasabb épülete (381 méter, de a rajta levő antennával együtt 443,2 méter magasba nyúlik). Egy tavaly nyári, a SEC-hez benyújtott értékelés szerint 2,33 milliárd, a rajta levő jelzáloggal együtt 2,53 milliárd dollárt ér. Az ajánlatok közül az alacsonyabb értékűről lehet tudni, hogy Rubin Schrontól, a manhattani Woolworth-torony társtulajdonosától származik, a másik ajánlattevő személye nem derül ki a SEC-hez benyújtott papírokból; a New York Post úgy tudja, közel-keleti, de nem arab befektetőről van szó.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet