Helikopterekről ledobált óriási homokzsákokkal próbálta menteni a menthetőt a német hadsereg tegnap az Elba mentén, miután vasárnap Szász-Anhalt tartományban egy szakaszon átszakadt a gát, több ezer ember kitelepítésére kényszerítve a hatóságokat. Fischbeck faluban, amely nagyobbrészt eltűnt az ötven méter széles nyíláson keresztül kiömlő sáros áradatban, tegnapra stabilizálódott a helyzet − tudta meg a CNN hivatalos forrásokból. Eközben a kiömlött víz terjedése lassul, a tartományban már csökken a megáradt folyó vízszintje. A régió fővárosától, a hét végén súlyos károkat szenvedett Magdeburgtól délre, Schönebecknél állják a víz rohamát a gátak, ám biztonsági intézkedésként innen is kitelepítették a lakók egy részét. Szász-Anhaltban, ahol összesen négyezer katonát vetettek be az árvíz elleni harcban, hárman haltak meg a természeti katasztrófa következtében.
A szomszédos Brandenburgban lévő Wittenbergében a rendőrség lezárta a városközpontot, miután Angela Merkel kancellár a helyszínen tájékozódott az árhullámot megelőző előkészületekről és elbeszélgetett az önkéntesekkel. A település egyelőre teljesen megúszta az árvizet. Az árvíz következő szakaszán, a Szász-Anhalttól északnyugatra lévő Alsó-Szászországban az Elba vízszintje elérte a nyolc métert − közölte a tartományi belügyminisztérium szóvivője −, a helyzet Lüneburgnál és Lüchow-Dannenbergnél a legsúlyosabb.
