BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zsírosra keresik magukat a focisták

Az első osztályú angol futball-liga, azaz a Premier League bevétele 2,36 milliárd fonttal (2,9 milliárd euró) rekordot döntött a 2011−2012-es szezonban − derül ki a Deloitte tanácsadó cég számításaiból.

2013. június 7. péntek, 20:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2012−2013-as idényben 2,5 milliárd fontra emelkedhetett az élvonal jövedelme, majd 2013−2014-ben további 25 százalékkal, 3,1 milliárd fontra bővülhet, mivel életbe lép az új tévéközvetítési szerződés. Az alsóbb osztályokkal együtt az angol profi foci már 2011−2012-ben több mint hárommilliárd fontot termelt. Az elmúlt év nyarán 2,4 milliárd font adósságuk volt az első osztályú kluboknak, amiből 1,4 milliárd kamatmentes tulajdonosi hitel volt. A Deloitte éppen ez utóbbi miatt úgy véli, hogy a kamatokkal terhelt egymilliárdos hitelállományt könnyen kezelhetik.

Gondot továbbra is a játékosok keresete jelent, ami túl nagy részt visz el a bevételekből. A Premier League-hez tartozó klubok 2011−2012-ben jövedelemnövekedésük háromnegyedét adták oda focistáiknak, akiknek a bére így négy százalékkal, 1,7 milliárd fontra emelkedett, vagyis ez viszi el a bevétel 70 százalékát. Még ennél is gyorsabban, 13 százalékkal ugrott meg a másod- és harmadosztályú klubok bérköltsége, ami a magasabb osztályba jutásért folytatott öldöklő küzdelem velejárója.

Futball-ligák versenye* (milliárd euró)
Éves bevétel Játékoskeresetek (a bevétel százalékában)
Premier League, Anglia 2,9 2,0 (70)
Bundesliga, Németország 1,9 1,0 (51)
La Liga, Spanyolország 1,8 1,1 (60)
Serie A, Olaszország 1,6 1,2 (75)
Ligue 1, Franciaország 1,1 0,8 (74)
*2011−2012-es szezon
Forrás: BBC
Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet