BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több éves mélyponton az USA feldolgozóipara

2013. június 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fél éve először csökkent májusban az USA feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe, ráadásul az Institute for Supply Management (ISM) által összeállított mutató a fellendülést és a visszaesést elválasztó 50 pont alá került. A Reuters elemzői várakozása szerint az indexnek az áprilisi 50,7 ponton kellett volna maradnia, ehelyett 49 pontra csökkent − utoljára tavaly novemberben, nem sokkal a keleti parton végigsöprő viharok után volt 50 pont alatt. A mostani érték 2009 júniusa, azaz a mély válság időszaka óta a legalacsonyabb; a mutató februárban még közel kétéves csúcson volt − mutatott rá a Bloomberg −, azóta azonban beindult a szövetségi költségvetési fűnyíró, amelynek hatásait nem ellensúlyozta külföldről érkező kereslet. Az USA gazdaságának mintegy 12 százalékát adó ágazatban az új megrendelések részindexe 52,3 pontról 48,8-ra esett, a termelésé 53,5-ről 48,6-ra, az exporté 54,0 pontról 51-re − ehhez képest egész jónak tűnik, hogy a foglalkoztatottságé csak 0,1 ponttal csökkent, 50,1-re.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet