BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették az olasz ingatlanadót

2013. május 21. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Átmenetileg fellélegezhetnek az olasz lakástulajdonosok: júniusban nem kell megfizetni az első lakás után esedékes ingatlanadó (IMU) aktuális részletét. A nagykoalíciós Letta-kormány azzal a feltétellel hagyta jóvá a szükséges rendeletet, hogy augusztus végéig megszületik az ingatlanadóra vonatkozó új törvény, különben szeptember közepén a most elmaradt részletet is pótolni kell. A felfüggesztés csak a család lakóhelyéül szolgáló ingatlanokra és kapcsolódó részeire vonatkozik (pince, garázs stb.), és kiterjed a szociális lakásokra is. Nem kapnak mentességet viszont a júniusi fizetés alól a legfelső kategóriájú ingatlanok − gyakorlatilag a kastélyok, nagyobb villák − tulajdonosai.

Az IMU a legforróbb témák közé tartozott az ez év eleji választáson: a régóta létező ingatlanadót még Silvio Berlusconi utolsó kormánya törölte el az első lakásokra, majd Mario Monti szakértői kormánya állította vissza, kicsit más formában, a 20 milliárd eurós megszorító csomag részeként. A Monti-kormány lemondása után Berlusconi azzal kampányolt, hogy győzelme esetén nemcsak újból eltörli ezt a sarcot, hanem vissza is fizetteti a tavaly e címen átutalt összegeket. A jobboldal vezére később ennek elfogadásától tette függővé, hogy támogatja-e a nagykoalíciós kormányt, amely így most csak időt nyert a felfüggesztéssel.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet